Výhoda spolupráce s námi

Naše organizace zaměstnává cca 96 % zdravotně postižených osob - v přepočtu průměrně od 46 osob zdravotně postižených výše. Na počet těchto osob můžeme při odebrání zboží či služeb za příslušné finanční částky vystavit potvrzení pro úřad práce o náhradním plnění, pokud jsou uplatňované faktury proplaceny do 31.12. roku, za který se náhradní plnění vykazuje.

Co je náhradní plnění?

Firmy s více než 25 zaměstnanci jsou povinny dle zákona o zaměstnanosti zaměstnávat 4 % zaměstnanců zdravotně postižených (dále jen ZPO). Zákon o zaměstnanosti dává tři možnosti plnění povinnosti:

  1. přímé zaměstnávání v pracovněprávních vztazích,
  2. zadáváním výrobních programů či odebíráním výrobků od zaměstnavatelů (= sedminásobek průměrné národohospodářské mzdy za 1.-3. čtvrtletí sledovaného kalendářního roku), kteří zaměstnávají více než 50 % zdravotně postižených osob
  3. odvodem do státního rozpočtu ve výši 2,5 násobku průměrné mzdy.


Příklad náhradního plnění

Nákupem či odběrem našich výrobků v celkové hodnotě cca 120.000,- Kč vznikne Vám položka, kterou lze uplatnit v nákladech. V případě odvodu státu - zaplatíte 42.500,- a tuto částku poukazujete ze zisku Vaší firmy a nemáte nic. V případě nákupu od naší firmy získáte zboží a ušetřené finance za odvod státu.